Wazony i pojemniki

Tutaj znajdziesz wszystko, czego możesz potrzebować, aby wyeksponować piękne bukiety i cięte kwiaty w domu lub w ogrodzie. Z ładną doniczką lub pięknym wazonem nadasz swoim kwiatom piękny efekt.

W Fyrklövern mamy wszystko, od ozdobnych dużych donic po małe wazony i pojemniki. Tak, większość! Możesz postawić wazon lub garnek na stole, aby uzyskać wystawne nakrycie stołu. I zakończ pięknymi świecznikami jako wykończeniem.

Wazon okrągły, wazon wysoki i wazon szklany


Wazonów jest tyle, ile rodzajów kwiatów. Wazon służy nie tylko do umieszczania kwiatów, ale również służy jako piękny detal wnętrza. Kiedy więc kwiaty uschną, możesz zostawić duży wazon, aby utrzymać ciepło w pomieszczeniu.

Zwykle nie ma większego znaczenia, jaki wazon wybierzesz dla swoich kwiatów. Ale w niektórych przypadkach istnieją specjalne wazony na określone kwiaty. Przykładem tego jest wazon tulipanowy lub wazon na hiacynt. Te wazony są specjalnie zaprojektowane, aby kwiat mógł się rozwijać i kwitnąć w Twoim domu.

Jeśli masz w domu piękne dzbanki, radzę używać ich również jako pięknych wazonów. W ten sposób oprócz serwowania napoju zyskujesz dodatkowe wykorzystanie dzbanka. Następnie po użyciu dokładnie umyj bringer.

Doniczki wewnętrzne i zewnętrzne


Posiadamy duży asortyment doniczek do użytku wewnętrznego i doniczek do użytku na zewnątrz. W ten sposób możesz mieć ładne donice zarówno w salonie, jak i na tarasie. Jeśli chcesz skorzystać z okazji i znaleźć piękniejsze dekoracje do ogrodu, możesz zajrzeć do naszych dekoracji zewnętrznych.

Różnica między doniczkami wewnętrznymi a doniczkami zewnętrznymi polega na niewielkim otworze w dnie doniczki. Doniczki do użytku na zewnątrz mają mały otwór w dnie, dzięki czemu woda może wypływać z garnka. Jeśli doniczka i związana z nią roślina nie zostaną przykryte, będą narażone na deszcz w naszym nordyckim klimacie. Aby roślina nie była nadmiernie podlewana, ten mały otwór jest dyskretnie umieszczony na dnie doniczki.

Doniczki wewnętrzne mogą mieć również mały otwór w dnie, ale zawsze należy pod nim umieścić beczkę, aby woda nie spływała na podłogę.

Zawsze możesz przenosić doniczki zewnętrzne do użytku w pomieszczeniach. Ale wtedy nie zapomnij o naczyniu, aby uniknąć plam z wody!

Jeśli z drugiej strony chcesz przenieść doniczki wewnętrzne, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

● Sprawdź, czy garnek jest odporny na mróz i temperatury poniżej zera. Jeśli garnek nie wytrzyma niższych temperatur, pęknie.

● Ponieważ doniczka wewnętrzna nie wiąże się z takim samym ryzykiem przelania, wiele osób nie ma dziury w dnie. Jeśli przesuniesz doniczkę bez otworu w dnie, dobrym pomysłem może być umieszczenie jej pod dachem lub inną osłoną, aby zapobiec przelaniu.

Wyczyść swoje wazony i doniczki


Wazon możesz łatwo wyczyścić myjąc go ręcznie lub ustawiając w zmywarce. Jednak zawsze uważaj, aby sprawdzić, czy wazon można myć w zmywarce. Zawsze susz wazon ręcznie, aby uniknąć zacieków lub pierścieni.

Doniczka, używana wewnątrz lub na zewnątrz, nie wymaga czyszczenia tak samo jak wazon. Użyj wilgotnej szmatki, aby ułatwić czyszczenie. Jeśli doniczka wymaga dokładniejszego czyszczenia, można go umyć ręcznie. Jeśli jest to duża doniczka, można go wypłukać na zewnątrz za pomocą węża ogrodowego. Następnie pozwól doniczce wyschnąć.